Wyposażenie biur, firm, a w szczególności sal konferencyjnych, to spore wyzwanie zarówno dla producentów mebli, jak i dla ludzi, którzy muszą dokonać wyboru i aranżacji tego rodzaju przestrzeni. Warunki, w jakich odbywają się spotkania biznesowe, mogą mieć wpływ na ich przebieg, o czym powinni pamiętać przedsiębiorcy. Komfortowe fotele i krzesła oraz funkcjonalny, reprezentacyjny stół to dwa niezbędne rodzaje mebli.

 

Wybór stołu konferencyjnego

Przestrzeń biurowa nie musi wyglądać klasycznie i nijako. Stoły konferencyjne coraz częściej przestają być ciężkimi meblami, pozbawionymi wyrazistego stylu. Urządzaniem wnętrz w firmie niejednokrotnie zajmują się profesjonalni projektanci wnętrz, wykorzystując najnowsze trendy. Wśród nowoczesnych stołów konferencyjnych propozycją zdobywającą coraz większą popularność są meble łączące klasyczne i nowoczesne wzornictwo. Konferencje to możliwość zaprezentowania się z jak najlepszej strony, dlatego warto postawić na elegancję i dobrą jakość mebli.

 

Dobra organizacja przestrzeni

Decydując się na konkretny stół konferencyjny, należy wziąć pod uwagę nie tylko to, jak się prezentuje, ale również czy jest dostosowany do warunków w danym pomieszczeniu. Określenie pożądanej wielkości stołu to jedna z najważniejszych kwestii. Powinien być na tyle duży, by swobodnie pomieścił gości spotkania biznesowego oraz niezbędne materiały. Jednocześnie nie może utrudniać przemieszczania się po pomieszczeniu i umożliwić wygospodarowanie przestrzeni na przykład na ekran i rzutnik.

Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są modułowe stoły konferencyjne, pozwalające na aranżację przestrzeni w zależności od aktualnych potrzeb. Jeśli zależy nam na jeszcze bardziej indywidualnej ofercie, warto zapoznać się z meblami produkowanymi specjalnie na zamówienie klienta – wśród nich znalazły się również stoły konferencyjne. Dzięki temu możliwe będzie nie tylko dostosowanie rozmiaru, ale także indywidualny wybór kolorystyki i sposobu wykończenia stołu. Popularne, klasyczne kolory, takie jak czerń czy brąz, mogą być zastąpione równie eleganckimi, ale jednocześnie bardziej oryginalnymi – cynamonowym orzechem czy jabłonią.

 

Aspekt ekonomiczny

Kryterium, które dla części klientów może okazać się decydujące, to cena. Konkurencja wśród producentów stołów konferencyjnych jest duża, dlatego możliwości poszukiwania optymalnego rozwiązania nie brakuje. Nie warto jednak, by ten aspekt przysłonił jakość produktu. Solidny, wykonany z dobrych materiałów stół będzie naszą wizytówką. Niska jakość może wiązać się z koniecznością likwidowania usterek, a jako że przy stole konferencyjnym zasiadają codziennie dziesiątki osób – nawet szybkiej wymiany mebla, co będzie generowało dodatkowe koszty.