poręczenie dla firm

Poręczenia dla firm, jest to ostatnie koło ratunkowe dla właścicieli firm, którzy nie mogą zdobyć kredytu z banku. Wiele film zostaje postawiona pod ścianą. Właściciele mają pomysł na rozwój biznesu, ale nie mogą pozyskać finansów, z różnych powodów banki odmawiają wówczas kredytu. Sprawdź, co robić! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/poreczenia-dla-firm/

Co w takiej sytuacji może zrobić przedsiębiorca?

Firmy mogą skorzystać z oferty funduszy poręczeniowych. Mają możliwość skorzystać z niej, gdy brakuje im środków wymaganych przez banki zabezpieczeń lub nie mają odpowiedniej historii kredytowej. Sprawdź, co oferują fundusze poręczeniowe!

Fundusze poręczeniowe – co zrobić w momencie odmowy banku? 

Ten funduszy poręczeniowych jest przede wszystkim ułatwienie firmom bądź właścicielom rozpoczynającym działalność dostępu do zewnętrznego finansowania w postaci kredytów bankowych bądź pożyczek. Fundusze oferują poręczenie zobowiązań finansowych firmy, która posiada zdolność kredytową, ale brak jej odpowiednich zabezpieczeń na przyszłość. W Polsce obecnie działa kilkadziesiąt funduszy poręczeniowych, które udzielą właścicielom poręczeń, jako formy zabezpieczenia zaciągniętych zobowiązań.

Na rządowej stronie internetowej biznes.gov.pl wspomniany jest program JEREMIE . Udziela wsparcia małym, a także średnim przedsiębiorcom. Oprócz poręczeń oferuje niskoprocentowe kredyty oraz pożyczki. Kredyt otrzymany przy wsparciu JEREMIE powinien być wydany przede wszystkim na inwestycje w środki trwałe, modernizację, a także informatyzację. Pieniędzy tych nie można przeznaczyć na spłatę innych kredytów bądź zobowiązań publicznoprawnych. Nie służą one również w finansowaniu działalności bieżącej firmy.

Kto może skorzystać z usług JEREMIE?

Z takiej inicjatywy skorzystają działalności, które:

• Zatrudniają od 1 do 250 pracowników

• Mają obrót ręczny w wysokości 50000000 €

• Posiadają sumę bilansową do 43 milionów euro

• Jak siedziba znajduje się w województwie, w którym funkcjonuje inicjatywa

• Nie posiadają odpowiedniej ilości środków finansowych na zrealizowanie projektu

  • Nie posiadają zabezpieczeń o wystarczającej wartości

Zobacz też: http://www.dccomp.pl/spolka-cywilna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here